JAK UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE – WARSZTATY W RAMACH PROJEKTÓW REALIZOWANYCH W OBSZARZE NGO 

Program „Jak uczyć  się skutecznie” powstał w odpowiedzi na potrzeby organizacji pozarządowych, pracujących z młodzieżą, w tym z młodzieżą  zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Jednym z problemów młodzieży są trudności z nauką – z koncentracją, pamięcią. Skutkiem jest z niska frekwencja w szkole i problemy ze zdaniem do następnej klasy. Często dzieciaki mają ograniczony dostęp do zajęć pozaszkolnych i reedukacyjnych,  a potrzebują dodatkowego wsparcia. Są zdolne, potrzebują tylko nabyć umiejętności, dzięki którym będą lepiej sobie radzić w szkole.

PROGRAM WARSZTATÓW: 

1. Integracja grupy i wspólne ustalenie zasad obowiązujących podczas zajęć

2. Jak się zabrać do nauki – motywacja i organizacja

3. Jak działa nasz mózg – prawa  efektywnego zapamiętywania

4. Metody skutecznego uczenia się (ŁMS, ZMZ, TSZ, mind-mapping)

5. Indywidualny styl uczenia się – czyli metody najlepsze dla konkretnego uczestnika

6. Jak zdać egzamin – skuteczny system powtórek i radzenie sobie ze stresem

KORZYŚCI DLA ORGANIZACJI: 

– w twoim projekcie znajdą się zajęcia odpowiadające na konkretne potrzeby beneficjentów i odbiorców

– będziesz współpracować z trenerem – specjalistą z dużym doświadczeniem w realizowaniu projektów NGO i  prowadzeniu zajęć dla młodzieży z różnych środowisk społecznych, co ułatwi  zrealizowanie celów projektu

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ: 

– uczestnicy poznają i przećwiczą konkretne metody skutecznego uczenia się, z których mogą od razu skorzystać w szkole

– nabiorą większej wiary w swoje możliwości – dzięki pierwszym sukcesom w zapamiętywaniu podczas zajęć

– osiągną lepsze efekty w nauce

– przekonają się, że uczenie się może być fajnym zajęciem, opartym na ich predyspozycjach i możliwościach

– dzięki współpracy w grupie rozwiną umiejętności psychospołeczne, które  mają znaczenie w osiągnięciu sukcesu edukacyjnego

JAK PRACUJEMY: 

W ścisłej współpracy z koordynatorem, zaangażowanymi w  realizację projektu terapeutami, psychologami, trenerami prowadzącymi inne  zajęcia rozwojowe – dzięki temu osiągamy dużo lepsze efekty.

Warsztaty z młodzieżą prowadzone są metodami aktywnymi, w oparciu o gry i zabawy pamięciowe. Pracujemy na przykładach zaczerpniętych z programu szkolnego, a także na materiałach, które  potrzebują opanować uczestnicy. Istnieje możliwość zrobienia testu dla uczestników, by wykazać konkretne efekty zajęć w ewaluacji projektu.

Warsztaty odbywają się w małych grupach (do 12 osób), by zapewnić zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika i przyjazną atmosferę.  Zwracamy szczególną uwagę na rozwój umiejętności psychospołecznych – komunikacja, współpraca w grupie, konstruktywne rozwiązywanie sytuacji, w których pojawia się różnica zdań.

ZADZWOŃ/NAPISZ DO NAS 

Jeśli piszesz/już realizujesz/chcesz zrealizować projekt związany z profilaktyką, aktywizacją zawodową i społeczną, edukacją, skontaktuj się z nami. Udzielimy szczegółowych informacji, zaproponujemy program i formę realizacji najlepszą dla twojej Organizacji.

e-mail: paulina.ilska@edukreacja.pl, tel. 502-183-907